TÜM HABERLER


Paris'den Güzel Haber!
Paris'den Güzel Haber!

Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen Uluslararası Automotive Brand Contest 2018 tasarım yarışmasında mezunlarımız Erdem Batırbek ve Özgür Deniz Çetin CMS adına tasarım ödülüne layık görülmüştür. Başarılarının devamını diliyoruz.


Mezunumuza Falling Walls Lab Ankara 2018 Birincilik Ödülü
Mezunumuza Falling Walls Lab Ankara 2018 Birincilik Ödülü

2017 mezunumuz Nektar Ege Altıntoprak Falling Walls Lab Ankara 2018 yarışmasında mezuniyet projesi MOON ile birincilik ödülünü kazanmıştır. Kendisini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


Endüstriyel Tasarım öğrencilerine Tupperware’den hediyeler!
Endüstriyel Tasarım öğrencilerine Tupperware’den hediyeler!

Tupperware şirketinden Araştırma ve Ürün İnovasyon Başkan Yardımcısı David Kusuma, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım öğrencilerine Tupperware termoslarını hediye etti.

Dünya Tasarım Örgütü (WDO) Yönetim Kurulu, Dünya Tasarım Konuşmaları (WDT) "Co-living İzmir" adlı etkinlik ve 29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü'nün (WIDD) kutlaması için şehrimizi ziyaret etti. WDO yönetim kurulu üyeleri ayrıca yıllık toplantılarını 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz bu etkinliklere paha biçilemez çabalarıyla büyük katkıda bulundular, bu nedenle WDO Yönetim Kurulu'ndan David Kusuma, Tupperware hediyeleri ile onlara teşekkür etti.


Almanya'dan Güzel Haber!
Almanya'dan Güzel Haber!

2015 mezunumuz Kaan Selçuk, Vestel Elektronik adına tasarlamış oldukları kullanıcı odaklı kumanda tasarımıyla Red Dot Award 2018 ödülüne layık görülmüştür. Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 


İEÜ WDO Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı
İEÜ WDO Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

Üniversitemizin üyesi olduğu Dünya Tasarım Örgütü (WDO) Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni ziyaret etti. Davetimiz üzerine Yönetim Kurulu Üyeleri, yıllık yönetim kurulu toplantılarını 30 Haziran ve 1 Temmuz'da üniversitemizde gerçekleştirdi. Bu toplantıya Başkan Luisa Bocchietto, Onursal Başkan Mugendi K M'Rithaa ve yönetim kurulu üyeleri Srini Srinivasan, Gilles Rougon, Alpay Er, David Kusuma, Hicham Lahlou, Thomas Garvey, Don Tae Lee, Margaret Petty, Martha Zarza ile Yönetici Andrea Springer katıldı.


İtalya'dan Güzel Haberler!
İtalya'dan Güzel Haberler!
2015 yılı mezunlarımızdan İsmail Güneş Ötken 2016 mezunlarımız Mehmet Ergül ve Mert Karaman ile birlikte kurdukları Grau Design adına Petalis Ses Yükseltici projesiyle 2018 Uluslarası A'Design Award & Competition tasarım yarışmasında ''Silver Award'' ödülüne layık görülmüştür. 
 
2016 yılı mezunlarımızdan Mert Karaman Gravity Design ofisi adına Homemade Cafe Snack Bar projesiyle 2018 Uluslarası A'Design Award & Competition tasarım yarışmasında ''Bronze Award'' ödülüne layık görülmüştür. Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Dünya Tasarım Örgütü'nün (WDO) Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yapıyor!
İzmir Ekonomi Üniversitesi Dünya Tasarım Örgütü'nün (WDO) Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yapıyor!

Dünya Tasarım Örgütü (WDO) İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni ziyaret ediyor!

2015-2017 dönem başkanı Mugendi K. M'Rithaa tasarım öğrencilerine bir konuşma yapıyor!

Üniversitemizin üyesi olduğu Dünya Tasarım Örgütü (WDO) Yönetim Kurulu Üyeleri, "Bir arada yaşamak" temalı Dünya Tasarım Konuşmaları (WDT) etkinliği ve Dünya Endüstriyel Tasarım Günü kutlaması için 29 Haziran'da şehrimize geliyor. Davetimiz üzerine Yönetim Kurulu Üyeleri, yıllık yönetim kurulu toplantılarını 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapmak üzere üniversitemize gelecekler. Ayrıca 30 Haziran günü 14:00-15:30 saatleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi D Blok D022 numaralı sınıfta, WDO onursal başkanı Mugendi K. M’Rithraa tasarım öğrencilerimize “Dönüşsel Tasarımın Amacı: Afrika Örneklemi” başlıklı bir sunum ve karşılıklı sohbet gerçekleştirecek.


Birçem Güler'e İMMİB 2018 Ödülü
Birçem Güler'e İMMİB 2018 Ödülü

''CURV'' isimli projesiyle İMMİB 2018 Endüstriyel Tasarım Yarışmaları ''Konsept'' kategorisindeki üçüncülük ödülüne layık görülen son sınıf öğrencimiz Birçem Güler'i kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.


Marble24-24. Uluslararası İzmir Mermer Fuarı Ödülleri
Marble24-24. Uluslararası İzmir Mermer Fuarı Ödülleri

Dünyanın en büyük üç mermer fuarından biri olan Marble24-24. Uluslararası İzmir Mermer Fuarı kapsamında bu yıl ilk kez ''değişik'' temasıyla ''Genç Yaratıcı Fikirler Platformu'' gerçekleştirildi. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinin tasarım ve mimarlık fakültelerinden öğrenciler ve mezunlar sektörün önde gelen firmalarıyla bir araya geldi.

 

 


Kes&Yapıştır Proje Sergisi
Kes&Yapıştır Proje Sergisi

Endüstriyel Tasarım Bölümü 2.sınıf öğrencileri  Endüstriyel Tasarım için Malzeme dersinde kullanım ömrünü doldurmak üzere olan malzemeleri kullanarak yeni ürünler tasarladılar. Bu ürünlerin asılabilen olanları D Blok zemin katını birinci kata bağlayan merdiven boşluğunda sergilendi.