TÜM HABERLER


Almanya'dan Güzel Haber!
Almanya'dan Güzel Haber!

2015 mezunumuz Kaan Selçuk, Vestel Elektronik adına tasarlamış oldukları kullanıcı odaklı kumanda tasarımıyla Red Dot Award 2018 ödülüne layık görülmüştür. Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 


İEÜ WDO Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı
İEÜ WDO Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

Üniversitemizin üyesi olduğu Dünya Tasarım Örgütü (WDO) Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni ziyaret etti. Davetimiz üzerine Yönetim Kurulu Üyeleri, yıllık yönetim kurulu toplantılarını 30 Haziran ve 1 Temmuz'da üniversitemizde gerçekleştirdi. Bu toplantıya Başkan Luisa Bocchietto, Onursal Başkan Mugendi K M'Rithaa ve yönetim kurulu üyeleri Srini Srinivasan, Gilles Rougon, Alpay Er, David Kusuma, Hicham Lahlou, Thomas Garvey, Don Tae Lee, Margaret Petty, Martha Zarza ile Yönetici Andrea Springer katıldı.


İtalya'dan Güzel Haberler!
İtalya'dan Güzel Haberler!
2015 yılı mezunlarımızdan İsmail Güneş Ötken 2016 mezunlarımız Mehmet Ergül ve Mert Karaman ile birlikte kurdukları Grau Design adına Petalis Ses Yükseltici projesiyle 2018 Uluslarası A'Design Award & Competition tasarım yarışmasında ''Silver Award'' ödülüne layık görülmüştür. 
 
2016 yılı mezunlarımızdan Mert Karaman Gravity Design ofisi adına Homemade Cafe Snack Bar projesiyle 2018 Uluslarası A'Design Award & Competition tasarım yarışmasında ''Bronze Award'' ödülüne layık görülmüştür. Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Dünya Tasarım Örgütü'nün (WDO) Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yapıyor!
İzmir Ekonomi Üniversitesi Dünya Tasarım Örgütü'nün (WDO) Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yapıyor!

Dünya Tasarım Örgütü (WDO) İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni ziyaret ediyor!

2015-2017 dönem başkanı Mugendi K. M'Rithaa tasarım öğrencilerine bir konuşma yapıyor!

Üniversitemizin üyesi olduğu Dünya Tasarım Örgütü (WDO) Yönetim Kurulu Üyeleri, "Bir arada yaşamak" temalı Dünya Tasarım Konuşmaları (WDT) etkinliği ve Dünya Endüstriyel Tasarım Günü kutlaması için 29 Haziran'da şehrimize geliyor. Davetimiz üzerine Yönetim Kurulu Üyeleri, yıllık yönetim kurulu toplantılarını 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapmak üzere üniversitemize gelecekler. Ayrıca 30 Haziran günü 14:00-15:30 saatleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi D Blok D022 numaralı sınıfta, WDO onursal başkanı Mugendi K. M’Rithraa tasarım öğrencilerimize “Dönüşsel Tasarımın Amacı: Afrika Örneklemi” başlıklı bir sunum ve karşılıklı sohbet gerçekleştirecek.


Birçem Güler'e İMMİB 2018 Ödülü
Birçem Güler'e İMMİB 2018 Ödülü

''CURV'' isimli projesiyle İMMİB 2018 Endüstriyel Tasarım Yarışmaları ''Konsept'' kategorisindeki üçüncülük ödülüne layık görülen son sınıf öğrencimiz Birçem Güler'i kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.


Marble24-24. Uluslararası İzmir Mermer Fuarı Ödülleri
Marble24-24. Uluslararası İzmir Mermer Fuarı Ödülleri

Dünyanın en büyük üç mermer fuarından biri olan Marble24-24. Uluslararası İzmir Mermer Fuarı kapsamında bu yıl ilk kez ''değişik'' temasıyla ''Genç Yaratıcı Fikirler Platformu'' gerçekleştirildi. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinin tasarım ve mimarlık fakültelerinden öğrenciler ve mezunlar sektörün önde gelen firmalarıyla bir araya geldi.

 

 


Kes&Yapıştır Proje Sergisi
Kes&Yapıştır Proje Sergisi

Endüstriyel Tasarım Bölümü 2.sınıf öğrencileri  Endüstriyel Tasarım için Malzeme dersinde kullanım ömrünü doldurmak üzere olan malzemeleri kullanarak yeni ürünler tasarladılar. Bu ürünlerin asılabilen olanları D Blok zemin katını birinci kata bağlayan merdiven boşluğunda sergilendi.


Bu kez yumurtadan tasarım çıktı
Bu kez yumurtadan tasarım çıktı

Üretim Teknolojileri dersi öğrencileri sürpriz yumurtalara sığabilecek oyuncaklar tasarlayıp Maket Yapım Atölyesi ve D Maker Laboratuvarında ürettiler. Yaratıcı ve zihin açıcı oyuncakları tasarlarken eğlenen öğrenciler aynı zamanda malzeme ve üretim yöntemleri bilgilerini uygulamalı olarak öğrendiler. Sürpriz yumurtalar 20-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Çok Amaçlı Salon’da sergilendi.